OSOBY     JEDNOSTKI I PODMIOTY    TEMATY    DOKUMENTY    SESJE RADY     ARCHIWUM

Instrukcja       Redakcja BIP       Strona WWW       BIP.gov.pl       Szukaj      Statystyki      Strony usunięte      Struktura organizacyjna

 


Strona archiwalna BIP Urzędu Gminy Włoszakowice


Strona główna » Dokumenty » Protokoły z sesji Rady » Projekt protokółu Nr II/2014 z dnia 30 grudnia 2014 r.

Projekt protokółu Nr II/2014 z dnia 30 grudnia 2014 r.

Numer dokumentu: II
Rok: 2014

Protokół Nr II/2014

z II Sesji Rady Gminy Włoszakowice odbytej dnia 30 grudnia 2014 r. w sali widowiskowej we Włoszakowicach w godzinach od 13.00 do 15.00.

Otwarcia II Sesji Rady Gminy Włoszakowice dokonała przewodnicząca Irena Przezbór i nawiązując do niezłożenia na ostatniej sesji ślubowania radnego przez Mirosławę Urbaniak zaproponowała przystąpienie na początku sesji do tej ceremonii.

Przewodnicząca poinformowała, że odczytała rotę ślubowania: „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej ślubuję uroczyście obowiązki Radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców.” a następnie pani Mirosława Urbaniak potwierdziła ślubowanie zwrotem "Ślubuję, tak mi dopomóż Bóg".

Po złożonym ślubowaniu przewodnicząca Rady Gminy Włoszakowice stwierdziła, że radna Mirosława Urbaniak objęła mandat radnego gminy Włoszakowice.

Następnie poinformowała, że w sesji uczestniczy cały 15 - osobowy skład Rady Gminy, w związku z czym obrady są prawomocne do podejmowania uchwał.

Przedstawiony projekt porządku obrad został przyjęty jednogłośnie i przedstawia się następująco:

Porządek obrad:
1. Informacja Wójta o pracy w okresie międzysesyjnym.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Informacja o pracy komisji Rady Gminy.
4. Interpelacje radnych.
5. Uchwalenie budżetu gminy na 2015 r.
6. Uchwalenie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2015-2023
7. Zmiany budżetu gminy na 2014 r.
8. Uchwalenie planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych do 2020 roku;
9. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w dzierżawę nieruchomości we Włoszakowicach i w Krzycku Wielkim.
10. Podjęcie uchwały w sprawie bonifikaty od opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.
11. Podjęcie uchwały w sprawie zbycia nieruchomościach gruntowej położonej w Boszkowie w drodze zamiany.
12. Uzupełnienie składu komisji.
13. Sprawy bieżące.
14. Wolne głosy i wnioski.
15. Zakończenie.


ad.1 Informacja Wójta o pracy w okresie międzysesyjnym.
Informację Wójta z pracy w okresie międzysesyjnym złożyła Sekretarz Gminy Monika Klemenska. Ponadto przedstawiła podziękowanie, jakie do Wójta przekazał były Starosta Leszczyński, za długoletnią i owocną współpracę. Informacja stanowi załącznik nr 1 do protokołu.
ad.2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
Protokół z I Sesji Rady Gminy Włoszakowice odczytała przewodnicząca Irena Przezbór. Do treści protokołu nikt z radnych nie wniósł uwag.
Protokół został przyjęty przy 2 głosach wstrzymujących.
ad.3. Informacja o pracy komisji Rady Gminy.
Protokół ze wspólnego posiedzenia Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia przedstawiła radna Aniela Poloszyk.
Pytań do Komisji nie było.

ad.4. Interpelacje radnych.
Radny Zbysław Drożdżyński wnioskował o zmianę oznakowania ul. Wańskiego w Bukówcu Górnym, tj. znak „zakaz zatrzymywania się” zastąpić znakiem „zakaz postoju”.
Radna Zofia Strzymińska wnioskowała o modernizację placu zabaw we Włoszakowicach przy ul. Zalesie. Wnioski stanowią odpowiednio załączniki nr 2 i nr 3 do protokołu.

ad.5. Uchwalenie budżetu gminy na 2015 r.
Przewodnicząca Rady Gminy Włoszakowice przedstawiła uchwałę składu orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie wyrażenia opinii o projekcie uchwały budżetowej Gminy Włoszakowice (załącznik nr 4 do protokołu). Do stanowiska Regionalnej Izby Obrachunkowej odniosła się Skarbnik Gminy informując, że w przedkładanej uchwale uwzględniono wskazania Izby, a mianowicie:
1) doprowadzono do zgodności kwoty limitu zobowiązań z sumą kwot planowanego kredytu długoterminowego oraz kredytu krótkoterminowego, zmieniając kwotę 3.450.000,00 zł na 4.000.000.00 złotych,
2) wyeliminowano wpływy z opłaty produktowej, ponieważ od roku 2015 przedmiotowe wpływy nie stanowią już źródła dochodów gmin,
3) poprawiono błędne podliczenie w jednym z załączników;
4) doprowadzono do zgodności wydatków wymienionych w dwóch załącznikach do projektu budżetu tj. nr 5 i nr 6.
Ponadto uwzględniono przesunięcia wynikające z planów finansowych przedłożonych przez 11 gminnych jednostek organizacyjnych.
W związku z otrzymaniem informacji z Gminy Świeciechowa po uchwaleniu przez tę Gminę budżetu:
1) zmieniono kwotę dotacji celowej na realizację zadań wspólnych realizowanych w drodze umów i porozumień z jednostkami samorządu terytorialnego oraz jej wydatkowania z kwoty 55.200,00 na 56.800,00 złotych,
2) dokonano przesunięcia kwoty 3.200,00 w wydatkowaniu dotacji zwiększając środki dla Gminy Święciechowa oraz zmniejszając środki dla Gminy Przemęt.

W dyskusji radny Zbysław Drożdżyński negatywnie odniósł się do deficytu, który z każdym rokiem zwiększa się i np. w 2008 r. wynosił 1,5 mln.zł. Podał jako przykład jedną z gmin powiatu leszczyńskiego – gminę Krzemieniewo, która realizuje zadania zgodnie z możliwościami finansowymi gminy bez zaciągania kredytów. Stwierdził także, że koszty ponoszone na obsługę długów można by było wykorzystać i coś z tych środków zrobić.
Skarbnik Gminy wyjaśniła, że akurat deficyt planowany na 2015 r. jest niższy niż planowany na 2014 r., a sprawa zaciągania kredytów jest związana z możliwością pozyskiwania środków zewnętrznych do dofinansowania inwestycji. Można było iść inną drogą - nie podejmować inwestycji i nie zaciągać kredytów, a tylko egzystować. To wszystko jest kwestią przyjętego priorytetu. Są jednostki, które stawiają na rozwój, a są też takie, które stoją w miejscu i swoje budżety „przejadają”.
Między radnymi wywiązała się polemika czy pozyskiwać środki zewnętrzne, uzupełniać je środkami z kredytów i rozwijać się, czy tylko „przejadać” budżet. Radny Leszek Jagodzik stwierdził, że mogą wystąpić błędy przy prowadzeniu działalności inwestycyjnej, gdyż jest to ryzyko, ale błędów nie popełnia tylko ten, który nic nie robi.
Przewodnicząca Rady Gminy stwierdziła, że kredyty umożliwiły m.in. przeprowadzenie modernizacji oczyszczalni ścieków, budowę stacji wodociągowej w Dominicach, budowę obwodnicy Bukowca Górnego, budowę hali sportowej we Włoszakowicach, a dopiero po ich zakończeniu i rozliczeniu nastąpiło uzyskanie dotacji ze środków zewnętrznych. W sytuacji popełnienia błędów, zadanie nie zostałoby dofinansowane z zewnątrz i obciążyłoby budżet w całości. Stąd nie należy mówić w naszym przypadku o błędach. W chwili, kiedy rozpoczynamy inwestycję musimy mieć środki, a dopiero po jej zakończeniu można uzyskać częściowy zwrot w postaci dotacji np. w 2014 r. zaplanowaliśmy kredyt, ale nie było potrzeby jego zaciągania.
Innych głosów nie było.

W wyniku przeprowadzonego głosowania
Rada Gminy Włoszakowice podjęła
przy jednym głosie przeciwnym
i jednym głosie wstrzymującym
U C H W A Ł Ę Nr II/10/2014
----------------------------------------------------
jak w załączniku nr 5 do niniejszego protokołu



ad.6. Uchwalenie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2015-2023.
Przewodnicząca Rady Gminy Włoszakowice przedstawiła uchwałę składu orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie wyrażenia opinii o projekcie wieloletniej prognozie finansowej Gminy Włoszakowice (załącznik nr 6 do protokołu).
Skarbnik Gminy wyjaśniła, że w przedkładanym projekcie uchwały w sprawie ustalenia projektu Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Włoszakowice na lata 2015-2023 uwzględniono wskazania Regionalnej Izby Obrachunkowej, a więc:
1) uzupełniono treść uchwały o wskazania wynikające z przepisów ustawy o finansach publicznych,
2) jednoznacznie ustalono termin wejścia w życie uchwały,
3) ujęto prawidłowe kwoty z tytułu wynagrodzeń i składek od nich naliczanych,
4) ujęto poprawne kwoty w zakresie dochodów bieżących na programy, projekty lub zadania finansowane z udziałem środków określonych w art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy,
Ponadto przewidywaną do spłaty ratę kredytu planowanego do pobrania w roku 2015 przesunięto na rok 2020, co spowodowało wprowadzenie zmiany kwoty zadłużenia w poszczególnych latach.
Skarbnik Gminy wyjaśniła, że planowanie zaciągnięcia kredytu nie znaczy, że kredyt zostanie zaciągnięty. Planowanie to jest zabezpieczeniem. Jeżeli dochodzi do zaciągnięcia kredytu to odbywa się się to w przetargu w celu wyboru najkorzystniejszej oferty
Radny Drożdżyński wnosił o wyjaśnienie kwot zadłużenia wynikającej z poprzednich uchwał podejmowanych przez Radę Gminy Włoszakowice w Wieloletnich Prognozach Finansowych. W związku z tym został poproszony o dokładne sprecyzowanie uwag na piśmie.
Innych uwag nie było.


W wyniku przeprowadzonego głosowania
Rada Gminy Włoszakowice podjęła
przy dwóch głosach przeciwnych
U C H W A Ł Ę Nr II/11/2014
----------------------------------------------------
jak w załączniku nr 7 do niniejszego protokołu





ad.7. Zmiany budżetowe gminy na 2014 r.
- zmiana budżetu gminy na 2014 r.
Przewodnicząca Rady Gminy poinformowała, że na koniec każdego roku budżetowego należy dokonać ostatecznych zmian budżetowych uwzględniając wnioski jednostek, aby ustalić budżet zgodny z faktycznym stanem.
Zmian tych nie można przewidzieć, gdyż gospodarka finansowa jest prowadzona na bieżąco, chociażby ze względu na faktury, jakie sukcesywnie spływają do realizacji.
Na podstawie uchwały budżetowej ze wszelkimi zmianami dokonywanymi w ciągu roku sporządzone zostanie sprawozdanie z wykonania budżetu gdzie po stronie planu znajdą się kwoty z uchwał a po stronie wykonania faktyczne kwoty zrealizowane do 31 grudnia 2014 r. w rozbiciu na paragrafy klasyfikacji budżetowej tj. planowane i wykonane kwoty po stronie dochodów oraz planowane i wykonane kwoty po stronie wydatków.
Wtedy też okaże się, czy rok zamknął się deficytem, czy nadwyżką i w jakiej kwocie.
Skarbnik Gminy wyjaśniła, że dochody budżetu zmieniono poprzez uaktualnienie pozycji realizowanych w urzędzie, czego efektem jest zwiększenie dochodów bieżących i jednoczesne zmniejszenie dochodów majątkowych.
W wydatkach wprowadzono przesunięcia wnioskowane przez Urząd Gminy, Zarząd Dróg Gminnych, Środowiskowy Dom Samopomocy, Przedszkole, Zespół Szkół w Bukówcu Górnym, Zespół Szkół w Jezierzycach Kościelnych i Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach.
Wynikiem powyższych przesunięć jest zwiększenie wydatków bieżących i zmniejszenie wydatków majątkowych oraz jednoczesne zmniejszenie dotacji przekazywanych przez Gminę.
Skarbnik Gminy poinformowała, że plan wydatków nie może być przekroczony nawet o przysłowiową złotówkę.
W związku z taką rygorystyczną zasadą należy na bieżąco uważnie śledzić budżet i dokonywać w nim zmian, aby nie doszło do sytuacji przekroczenia planowanych wydatków.
Uwag nie było.

W wyniku przeprowadzonego głosowania
Rada Gminy Włoszakowice podjęła jednogłośnie
U C H W A Ł Ę Nr II/12/2014
----------------------------------------------------
jak w załączniku nr 8 do niniejszego protokołu



- zmiana Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2014-2023

Przewodnicząca Rady Gminy wyjaśniła, że zmiana budżetu prowadzi do zmiany wieloletniej prognozy finansowej na 2014-2023 w zakresie dotyczącym roku 2014 i w nawiązaniu właśnie do wprowadzonych zmian.
Zmianie uległy kwoty dochodów bieżących i majątkowych i wydatków bieżących i majątkowych. Dochody uległy zmianom, w związku z otrzymanymi informacjami o zwiększeniu lub zmniejszeniu dotacji na zadania własne i zlecone z zakresu zadań bieżących oraz aktualizacji spodziewanego wykonania dochodów własnych. Po stronie wydatków wprowadzono nowe zadania, odstąpiono od realizacji innych oraz uaktualniono kwoty zadań już wykonywanych.
W wyniku powyższych zmian deficyt nie uległ zmianie, zmieniły się jednak obowiązujące wskaźniki.
Uwag nie było.



W wyniku przeprowadzonego głosowania
Rada Gminy Włoszakowice podjęła jednogłośnie
U C H W A Ł Ę Nr II/13/2014
----------------------------------------------------
jak w załączniku nr 9 do niniejszego protokołu





ad.8. Uchwalenie planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych do 2020 roku.
Prezes Spółki Gminny Zakład Komunalny Rafał Jagodzik poinformował, że pierwotna wersja programu została opracowana w 2005 r. z ustalonym okresem obowiązywania od 2006 do 2015. Obecny projekt programu został zaktualizowany z terminem ważności do 2020 r. Program jest jednym z załączników do wniosku o uzyskanie dotacji ze środków pomocowych. W związku z tym, że z projektem ww. dokumentu radni mieli możliwość zapoznania się, a jest on w znacznej części powtórzeniem dotąd obowiązującego, prezes GZK sp. z o.o. przedstawił szczegółowo działania w zakresie gospodarki wodno-ściekowej w rozbiciu na przedsięwzięcie, planowany rok realizacji, szacunkowy koszt i źródła dofinansowania. Wyjaśniono również, że program ten nie dotyczy sieci kanalizacji deszczowej, a tylko, jak nazwa wskazuje, urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych.
Uwag nie było.
W wyniku przeprowadzonego głosowania
Rada Gminy Włoszakowice podjęła jednogłośnie
U C H W A Ł Ę Nr II/14/2014
----------------------------------------------------
jak w załączniku nr 10 do niniejszego protokołu



ad 9. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w dzierżawę nieruchomości we Włoszakowicach i w Krzycku Wielkim.
Przewodnicząca Rady Gminy Włoszakowice wyjaśniła, że proponowana dzierżawa dotyczy hali sportowej we Włoszakowicach i zespołu boisk w Krzycku Wielkim, w związku z wygaśnięciem poprzednio podjętych umów.
Uwag nie było.
W wyniku przeprowadzonego głosowania
Rada Gminy Włoszakowice podjęła jednogłośnie
U C H W A Ł Y
Nr II/15/2014
Nr II/16/2014
----------------------------------------------------
jak w załączniku nr 11 i nr 12 do niniejszego protokołu


ad.10. Podjęcie uchwały w sprawie bonifikaty od opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.
Przewodnicząca Rady Gminy poinformowała, ze przepisy ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości wprowadzają możliwość udzielenia bonifikaty od opłaty z tytułu przekształcenia w odniesieniu do nieruchomości stanowiących własność jednostek samorządu terytorialnego na podstawie uchwały właściwej rady.
W uchwale rady gminy określa się w szczególności warunki udzielenia bonifikat i wysokości stawek procentowych.
Pracownik Urzędu Mateusz Mroziński poinformował, że każdy wniosek o przekształcenie w zakresie ustalania bonifikaty należy załatwiać oddzielną uchwałą. Generalnie stosowano bonifikatę w wysokości 5% przy zachowaniu zasad, że użytkownik wieczysty nie ma zaległości wobec Gminy a opłata za przekształcenie jest uiszczana jednorazowo.
W związku z zapytaniem radnego Zbysława Drożdżyńskiego wyjaśniono, że uchwała z dnia 20 maja 2014 r., którą przedstawił jako sporną, zmienia wysokość bonifikaty także w sprawie indywidualnej. Uchwały nie należy interpretować jako zasady generalnej dla wszystkich postępowań w zakresie przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności,. Zmianę uchwały należy czytać łącznie z uchwałą pierwotną. Wymóg przepisów ustawy wymusza załatwianie każdego wniosku oddzielną uchwałą. Nie ma możliwości załatwienia wszelkich przekształceń jedną uchwałą. Propozycje bonifikaty wcześniej są omawiane na posiedzeniach komisji.
Innych uwag nie było.
W wyniku przeprowadzonego głosowania
Rada Gminy Włoszakowice podjęła jednogłośnie
U C H W A Ł Ę Nr II/17/2014
----------------------------------------------------
jak w załączniku nr 13 do niniejszego protokołu

ad.11.Podjęcie uchwały w sprawie zbycia nieruchomościach gruntowej położonej w Boszkowie w drodze zamiany.
Przewodniczący Rady Gminy poinformowała, że właściciel działek numer: 68/2, 68/18, 68/34, 68/35, 68/36, 136/1, zwrócił się o zamianę wyżej wymienionych nieruchomości, położonych w Boszkowie i Boszkowie - Letnisku, na nieruchomości z zasobu Gminy Włoszakowice. Wskazane do zamiany nieruchomości (ul. Tulipanowa, Konwaliowa, część ul. Irysowej w Boszkowie oraz część ul. Starkowskiej w Boszkowie – Letnisku)są wykorzystywane jako drogi gminne, zatem w celu uregulowania stanu własności winny one stanowić własność Gminy Włoszakowice. Proponowana do zbycia nieruchomość stanowiąca własność Gminy Włoszakowice położona jest w Boszkowie, oznaczona w ewidencji gruntów jako grunt orny kl. V oraz łąka kl. V i kl. VI, i tak jest faktycznie użytkowana.
Uwag nie było.
W wyniku przeprowadzonego głosowania
Rada Gminy Włoszakowice podjęła jednogłośnie
U C H W A Ł Ę Nr II/18/2014
----------------------------------------------------
jak w załączniku nr 14 do niniejszego protokołu



ad.12. Uzupełnienie składu komisji.
W związku z nieobecnością na I sesji radnej Mirosławy Urbaniak zaproponowano włączyć radną do składu Komisji Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa. Radna Mirosława Urbaniak wyraziła zgodę.
Innych propozycji nie było.


W wyniku przeprowadzonego głosowania
Rada Gminy Włoszakowice podjęła jednogłośnie
U C H W A Ł Ę Nr II/19/2014
----------------------------------------------------
jak w załączniku nr 15 do niniejszego protokołu


ad 13. ad 14. Sprawy bieżące. Wolne głosy i wnioski.
Radny Zbysław Drożdżyński zwrócił się z wnioskiem o wprowadzenie przy podejmowaniu uchwał przez Radę Gminy Włoszakowice głosowania imiennego, zadając pytanie czy ktoś z radnych ma coś przeciw i nie zgadza się na taki sposób głosowania.
Przewodnicząca Rady Gminy, odnosząc się do wniosku, nawiązała do uchwały w sprawie zmiany budżetu podjętej na I Sesji Rady Gminy, którą:
zwiększono środki dla Zespołu Szkól w Jezierzycach Kościelnych, w celu umożliwienia funkcjonowania placówki do końca grudnia 2014;
zwiększono środki na dopłatę do ścieków co dotyczyło dopłaty w wysokości 1,50 zł do każdego m3 ścieków komunalnych odprowadzanych przez gospodarstwa domowe;
zwiększono środki na pokrycie kosztów utrzymania dzieci z Gminy Włoszakowicach w przedszkolach na terenie innych gmin.
Radny nie głosował za podjęciem uchwały, czyli ani nie popierał dopłaty do ścieków odprowadzanych z gospodarstw domowych, ani nie popierał zwiększenia środków na pokrycie kosztów utrzymania dzieci w przedszkolach lub prawidłowe funkcjonowanie szkoły w Jezierzycach Kościelnych do końca roku budżetowego. Tym głosowaniem radny nie wystawił sobie dobrego świadectwa.
Radny Zbysław Drożdżyński sugerował, że nie wszystkie głosowania musiałyby być głosowaniami imiennymi.
Stąd nastąpiło pytanie przewodniczącej – które głosowania i według czyjego uznania miałyby być głosowaniami imiennymi ?
Mamy nagrywane sesje i każdy może zobaczyć sposób głosowania radnych. Następnie poddała pod głosowanie wniosek radnego. Za przyjęciem wniosku głosowało 2 radnych.
Radny Zbysław Drożdżyński oświadczył, że będzie publikował informację kto jak głosował bez względu na stanowisko radnych.
Ponadto radny wnioskował:
o przeprowadzenie referendum, plebiscytu czy konsultacji w Bukówcu Górnym z pytaniem czy mieszkańcy zgadzają się na budowę elektrowni wiatrowych na terenach oddalonych od zabudowy mniej niż 2 km. Wniosek mieszkańców Bukówca Górnego został w ubiegłym roku przekazany do Urzędu,
o zapraszanie policji na zebrania wiejskie,
o wyjaśnienie dlaczego wójt nie uczestniczy w sesjach od 1,5 roku.
Przewodnicząca wyjaśniła, że Rada Gminy zapraszała przedstawicieli Policji do udziału w posiedzeniach Rady i sołectwa także mogą to robić. Jeśli Policja ma informacje dla mieszkańców również może zwrócić się do sołtysa.
Natomiast udział wójta w sesjach nie jest obowiązkiem, a uprawnieniem.
Przewodnicząca nie udzieliła głosu osobom z publiczności.

ad 15. Zakończenie.
W związku z wyczerpaniem porządku obrad przewodnicząca zamknęła II Sesję Rady Gminy Włoszakowice.


załącznik Nr 5 (Uchwała Nr II/10/2014) oraz załączniki od Nr 7 do Nr 15 (Uchwały Nr II/11-19/2014) - znajdują się w zakładce "Dokumenty i informacje - Uchwały Rady".




Informacje powiązane:




Wpis archiwalny - zobacz aktualny
Typ dokumentu: Protokoły z sesji Rady
Kadencja: Kadencja VII (2014 - 2018)
Autor informacji: Mirosława Poloszyk-Miś
Informację wprowadził: Mirosława Poloszyk-Miś
Opublikowany dnia: 2015-01-26
Wprowadzony do BIP dnia: 2015-02-11




Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.


 

Urząd Gminy Włoszakowice, ul. Kurpińskiego 29, 64-140 Włoszakowice, tel. 065 525 29 99, fax: 065 537 01 06